Keressen minket az alábbi elérhetőségek egyikén!
A lézeres tisztítás ideális megoldás minden olyan felület tisztítására, amely drága, ritka, történelmi jelentőségű, pótolhatatlan, vagy ahol a 100%-os méret- és tulajdonságmegőrzés kiemelt fontosságú. Ez a technológia akkor is tökéletes választás, ha semmilyen mechanikai erő, például drótkefe, vágószerszám, homokfúvás vagy jég alkalmazása nem lehetséges.
Fém felületek tisztítására, rozsdamentesítésre és festékeltávolításra.
02.
Traktorok, gépek, istállók és tárolók kíméletes tisztításához, fertőtlenítéséhez.
03.
Bútorok, képkeretek bevonat eltávolítása és helyreállítása. Nem elmozdítható korlátok, lépcsők szegélyek, ablak és ajtókeretek biztonságos tisztítása.
04.
Rozsdamentes acélfelületek és gépek higiénikus tisztításához.
05.
Tartályok, csővezetékek, berendezések korróziómentesítéséhez.
06.
Homlokzatok, stukkók, kíméletes tisztításához.
07.
Beton- és acélszerkezetek tisztításához.
A lézeres felülettisztítás az egyik legmodernebb és legkíméletesebb technológia a különböző anyagok tisztítására és felújítására.
Vegyszermentes tisztítás
A lézeres technológia vegyi anyagok nélkül működik, ami biztonságosabb és környezetbarátabb megoldást nyújt.
Precizitás és pontosság
A lézer pontosan irányítható, így kizárólag a tisztítandó felületet éri, megóvva a környező részeket.
Felületvédelem
A lézeres tisztítás kíméli a felület szerkezetét, miközben hatékonyan távolítja el a szennyeződéseket.
Minimális hulladéktermelés
A folyamat során alig keletkezik hulladék, mivel a szennyeződések gáz halmazállapotúvá alakulnak.
Csendes és hatékony működés
A lézeres tisztítás zajmentes és gyors, így ideális ipari és beltéri felhasználásra.
A lézeres felülettisztítás során a szennyeződéseket, rozsdát vagy a festéket a lézer fénye távolítja el, anélkül, hogy megérintené a felületet. Ez az érintésmentes technológia gyors és hatékony, és mivel nincs szükség további anyagokra, a költségek rugalmasan alakíthatók a tisztítandó felület nagyságához és szennyezettségéhez igazítva.
A tisztításhoz használt lézergép egy ipari precíziós eszköz, amely nagy energiájú lézerfénnyel távolítja el a szennyeződéseket. Kompakt és könnyen mozgatható, nehezen hozzáférhető helyeken is használható, így kiválóan alkalmazható ipari környezetben.
Válaszok a leggyakoribb kérdésekre
A lézersugaras tisztítás nagy pontosságot és reprodukálhatóságot kínál, így óriási költségeket takarít meg az ipari sorozatgyártás során. A jelenlegi lézertechnológia használata sokszor olcsóbb, mint például a vegyszeres alternatíváké.
A lézeres tisztítás a felület tisztításának folyamata a bevonat gázzá alakításával éri el. Egy nagy csúcsteljesítményű, rövid impulzusfrekvenciás lézerrel kezdődik, amely a film felületébe lő és felmelegíti azt. Ezután a bevonatot párologtatással eltávolítják, amit elszívással semlegesítenek, tisztántartva a munkaterületet.
A plazmatisztítás és a lézeres tisztítás olyan felülettisztítási módszerek, amelyeket a felületek előkészítésére használnak a következő gyártási folyamatokhoz, például hegesztéshez, bevonáshoz és ragasztáshoz. Míg a lézeres tisztítás a fény erejére támaszkodik a szennyeződések eltávolítására, addig a plazmatisztítás ionizált gázt, plazmát használ.
A lézeres tisztítás olyan technológia, amely hatékonyabb, biztonságosabb és jobb, mint a hagyományos tisztítási módszerek; a lézeres tisztítás azonban nem tévedhetetlen. Bár a lézerek ideálisak a legtöbb felületen való használatra, vannak korlátok.
Bár a lézeres tisztításnak és a homokfúvásos tisztításnak megvannak a maga különbségei, mindkettő hatékony fémtisztítási módszer, amelyet számos technikus alkalmaz az iparágakban. Ennek ellenére a lézeres tisztítás biztonságosabb, környezetbarátabb és sokoldalúbb módja az alkatrészek tisztításának.
A lézeres tisztítás egy környezetbarát eljárás, amelyet a rozsda, festék, oxid és egyéb szennyeződések fémfelületekről történő eltávolítására használnak. Hatékonyságának köszönhetően egyre több alkalmazásban használják. A lézeres tisztításhoz impulzusos szálas lézer szükséges (általában 50 watt vagy több).
A szennyeződések, a korrózió és a festék eltávolítására szolgál olyan kritikus részekről, mint a turbinalapátok, futóművek és törzsfelületek. A lézeres tisztítás a szennyeződések hatékony eltávolításával segít megelőzni az idő előtti kopást és a korrózióval kapcsolatos meghibásodásokat.
A lézeres tisztítórendszereket széles körben alkalmazzák a fémfelületek helyreállításában és karbantartásában. A fémek, például acél, alumínium, réz és sárgaréz lézerrel tisztíthatók. Ezt gyakran használják: Rozsda és oxid eltávolítására.
Bár a lézertechnológiát az egyik biztonságosabb módszernek tekintik a fémek és nemfémes anyagok tisztítására, vannak módok a biztonsági előírásokkal való visszaélésre, és kárt okozni önmagában vagy más személyekben. Tisztítólézert soha nem szabad használni: védőszemüveg nélkül, közvetlenül a bőrön vagy a testen.
Érintésmentes eljárásként rendkívül hatékonyan eltávolítja a szennyeződéseket, például rozsdát, penészt, festéket, oxidot és egyéb maradványokat. A lézeres felülettisztítás alkalmazásai olyan iparágakban terjednek ki, mint az autóipar, a repülőgépipar, az orvosi és az ipari gyártás, valamint a helyreállítási és állagmegóvási projektek.
A lézeres tisztítógép olyan eszköz, amely lézersugaras technológiát használ a bevonatok, rozsda és szennyeződések eltávolítására az anyag felületéről.
A lézeres tisztítás a szennyeződések, például rozsda, olaj, oxidok stb. eltávolításának folyamata acélról és más felületekről lézeres technológia segítségével. A lézeres tisztítás lézeres ablációval történik. Lehetővé teszi a
szennyeződések szelektív eltávolítását, csekély hatással az aljzatra.
A lézeres tisztítás nagy teljesítményű lézerimpulzust irányít az anyag felületére. A lézerenergiát a hordozó felületén fekvő szerves anyag nyeli el, míg a nem szerves hordozó érintetlen marad.
Két különböző lézeres tisztítási eljárás létezik; Bevonat eltávolítása és felületi fertőtlenítés. Az előbbire jellemző, hogy eltávolítanak egy réteg nem kívánt anyagot a hordozó felületéről. Akkor a leghatékonyabb, ha a réteg fizikai és kémiai összetétele eltér az aljzatétól. Ilyenek a szigetelés, az alapozók, a korrózióvédő bevonatok, a gumi vagy a festék. Általában erre a célra az alacsony fluxusú lézersugarat használják. Ez utóbbi magában foglalja a hordozó teljes felső rétegének eltávolítását, és nagy fluxusú lézersugarat igényel.
Ami a lézeres tisztítási technológia sokoldalúságát illeti, az anyagok széles skálája, amelyek hasznot húzhatnak ebből a folyamatból. A fémektől a szövetekig és minden, ami a kettő között van, a lézeres tisztító megoldások hatékonynak bizonyultak.
Kezelése egyszerű és gyors.
Környezetbarát– csak energiát használ, nem kell használnia és megsemmisíteni tisztító anyagokat, eszközöket vagy vegyszereket.
A használat alatt kevés vagy semmilyen további hulladékot nem termel.
A lézeres tisztítás szinte minden típusú fémötvözethez és hegesztéseik kezeléséhez alkalmas. Ezért csodálatosan jól működik alumíniumötvözetekkel, rozsdamentes acéllal és más keményfémmel és ötvözeteikkel. Így könnyedén eltávolíthatja a hegesztési pontokat az anyagok felületéről. Mindezt nagy sebességgel lehet elérni.
A megfelelően beállított és üzemeltetett lézer, elég energiával rendelkezik, hogy eltávolítsa szennyeződések, de nincs elég energiája a károsodáshoz. A hordozó felület (acél, rozsdamentes acél, alumínium, fémek, réz, kő, homokkő, gránit, márvány), ezért különösen alkalmas tisztításra formák, szerszámok, autóalkatrészek, gépek, és általában a restaurálás.
Bár a lézeres tisztítás viszonylag kockázatmentes, a lézeres tisztítóberendezés használata előtt még mindig meg kell tenni néhány biztonsági óvintézkedést.
1. A lézeres tisztítógép használata előtt oktatásban kell részesülnie a kezelőnek.
A professzionális képzés biztosíthatja az alapot, hogy hogyan kell a berendezést helyesen és biztonságosan használni.
2. A lézeres tisztítás során mindig viseljen lézeres védőszemüveget. A lézeres tisztítás biztonságos, de a kibocsátott lézer némileg károsíthatja a retinát és a szaruhártyát, ezért nagyon fontos a szemüveg lézeres védelme. Ezenkívül a
tápfeszültség bekapcsolása után ne nézzen közvetlenül a tisztítógéppisztoly fénykimenetébe. A tisztítási művelet során ügyeljen arra is, hogy szeme a tisztítógép fénykimenetével egy magasságban legyen.
3. A nem fémes anyagok, beleértve a gyúlékony anyagokat, például a papírt, a szövetet és a bőrt, gyúlékonysági kockázatot jelenthetnek, ha hosszú ideig vannak kitéve a lézersugárzási területnek. Ezért a lézeres tisztítás előtt el kell távolítani a gyúlékony anyagokat a lézeres munkaterületről.
A lézeres tisztítás elvének megértésével megerősíthetjük a lézeres tisztítás biztonságát.
A lézeres tisztítógép lézersugár kibocsátásával végzi el az anyag felületi tisztítását. Mivel a lézersugár szelektív, és egy helyi területre fókuszálva tisztítja a munkadarabot, nem károsítja a lézersugáron kívüli részeket vagy kezelőket. Ezenkívül a lézer nem szórja ki a törmeléket vagy más szennyező részecskéket a környező térbe, így biztosítva, hogy műhelye, munkaterülete nem lesz szennyezett.
A lézeres tisztítás nem támaszt követelményeket a munkakörnyezetre vonatkozóan, és nem igényel semmilyen tisztítószert, ami szintén bizonyítja, hogy magas a biztonsága. Ennek okai a következők:
1. Miután árajánlatot kért tőlünk, gyorsan felvesszük Önnel a kapcsolatot, hogy megbeszéljük és pontosítsuk a részleteket, biztosítva ezzel az Ön igényeinek legjobban megfelelő ajánlatot.
2. Ha a projekt igényli, ingyenes helyszíni felmérést kínálunk, hogy a legpontosabb ajánlatot adhassuk. Ezen a felmérésen alaposan átvizsgáljuk a problémát, és szükség esetén egyénre szabott megoldásokat kérünk a gyártótól, garantálva a hatékony eredményeket.
3. A munkát rövid határidővel vállaljuk, mivel a szükséges anyagok raktárkészleten elérhetőek. Így elkerüljük a hosszú várakozási időt, és azonnal elkezdhetjük a megoldás megvalósítását!
Kérjen ajánlatot telephelyen vagy kiszálással történő munkavégzésre.
Maga a gerenda egy kis pont, amelyet tükrök használatával tovább dolgoznak, ezért bármilyen alakba szórható (vonalak, körök, téglalapok, ellipszisek stb.). A lövés szélessége tehát függ a beállított mérettől, majd az alkalmazott optikától, a tisztítási folyamat során a sima kézi mozgatás miatt általában 8 cm szélességet választunk.
Általában kb. 1-10 cm között lehet választani, speciális alkalmazásokhoz kb. 30 cm-ig.
A lézerberendezésekkel való munkavégzés biztonságának részeként természetesen ajánlott védőkesztyűt viselni tisztításkor. Ha úgy dönt, hogy kesztyű nélkül tisztítja a lézert, és véletlenül a kezén futtatja a lézert, több tényező is számít: ha eléri a fókusztávolságot, megégeti a kezét, ha nem éles, csak hőt fog érezni. A lézer részben visszaverődik, részben felszívódik az anyagban, vagy áthaladhat az anyagon. Természetesen ez a lézer teljesítményétől is függ.
Mi az a szárazjeges tisztítás?
A szárazjégfúvás a szennyezett felületek tisztítására használt technológia. A szárazjég szemcséket (CO2 szilárd formában, -80°C-os hőmérsékletű) sűrített levegőáram veszi el, és nagy sebességgel repül a szennyezett rétegnek. A szennyezett réteggel való ütközés során a jégszemcsék elkezdenek elpárologni, ami tágulási sokkot okoz, ami fellazítja a szennyeződést. Emellett a szennyezett réteg hősokkot is szenved a szárazjég és a környezet közötti nagy hőmérsékletkülönbség miatt. Végül, de nem utolsósorban, a szemcsék is hatással lesznek a szennyezett rétegre, koptató hatást gyakorolva a szennyeződésekre, mint a homokfúvással.
Repülő részecskék
Ha a szárazjégszórást a homokfúváshoz hasonlítjuk, akkor könnyen megtaláljuk ennek a technikának az alapvető előnyét: a tisztító / csiszolóanyag (a szárazjég szemcse) elpárolog és nem kerül a környezetbe, amely homokfúvásnál létezik, és ez sok előkészítő maszkolási munkát és utólagos takarítást kíván, amely költség
igényes, és ezt ön fizeti meg. Az elpárolgott CO2 szemcsékből CO2 gáz képződik, amely nem káros és felhasználható az élelmiszeriparban. Hátránya, hogy a szárazjégszemcsék eltűnnek, de a levált szennyeződés nem tűnik el. Ezek a levált részecskék a sűrített levegő áramlása következtében nagy sebességgel repülnek és
szennyezik a környezetet. A lézeres tisztításnál nincs ez a hátránya: a levált részecskék főként elpárolognak, a maradék por pedig azonnal elszívjuk, így a környezet tökéletesen tiszta marad. Ez is megmagyarázza, hogy a lézeres tisztítás miért olyan népszerű a gyógyszeriparban és az élelmiszeriparban.
Ügyeljen a testrészeire
A szárazjégszórás sugarának nem szabad a kezelőujjaira vagy más testrészekre kerülnie. Nemcsak azért, mert hideg van, és azonnal fagyási sérüléseket okoz, hanem azért is, mert a részecskék ugyanolyan hatással lesznek a bőrére, mint az eltávolítandó szennyeződésekre. Szárazjégszórásnál és homokszórásnál is teljes
védőruha szükséges. A zajszennyezés is nagyon nagy. Nem csak a gép kezelőjének, hanem mindenkinek, aki a gép közelében tartózkodik, szárazjégfúvásos hallásvédelemre van szüksége. A lézeres tisztítás sokkal biztonságosabb, és szinte semmilyen zajt nem okoz. Csak védőszemüvegre van szükséged, de ezen kívül nem igazán kell más. A leváló szennyeződés nem repül el, a munkadarab nem melegszik fel, és ha a lézersugárral pillanatra átfut a kezén, nem fog fájni, de kerülni kell az ilyen kontaktot.
Amikor a szárazjégszemcsék és a szennyezett réteg közötti hősokk megnő, a szárazjégfúvás jobban működik, ez a helyzet a nagyon forró munkarétegeknél. Ezért az ipari sütőkemencéket gyakran nagyon magas hőmérsékletre melegítik a szárazjeges tisztításhoz. Ez azonban nem mindig jó a tepsiknek és a bevonatoknak, de az is előfordulhat, hogy beég valami szennyeződés, amit a szárazjeges tisztítás nem ér el. A lézeres tisztítás használható meleg sütőhöz és hideg sütőhöz (vagy bármilyen más munkadarabhoz), és mindkét esetben jól működik.
Közvetítő, tisztító anyagok
Ahogy a névben is látható, a szárazjégfújáshoz szárazjégre lesz szükség. Ezeket a
szemeket nehéz kezelni és drágák. Normál raktárban nem lehet készletet tárolni, mert -80°C-on kell tartani. Az anyagot szigetelt tartályokban vagy zsákokban szállítják, és bizonyos időn belül fel kell használni, különben minden elpárolog. Maga a tisztítás során a szárazjéggép is nagy mennyiségben felhasznál, így állandó új zacskók utánpótlásra van szükség. Az anyagot speciális berendezésekkel kell előállítani, és körülményes őket szállítani és tárolni. Ez az, ami miatt a szárazjégfúvás nagyon drága tisztítási technikává válik. Itt jön elő a lézeres tisztítás
egyedülálló előnye: nincsenek fogyóeszközök, mert a fénysugár elvégzi az összes munkát. Ez azt jelenti, hogy többé nem kell homokzsákokkal vagy szárazjégszemcséket tartalmazó tartályokkal cipelnie.
A tisztítási methódusok összehasonlítása
Bár ez nem tekinthető általánosnak, a szárazjégfúvás tisztasági szintje többnyire alacsonyabb, mint a lézeres tisztításé.
A homokfúvás néha jobban teljesít, mint a lézeres tisztítás (a lézersugár teljesítményétől függően is), de hátránya, hogy a besugárzott munkadarab felületét a homokszemcsék becsapódása befolyásolja.
Szárazjégfúvással nincs ilyen probléma, de a tisztítás mélysége csökken a szárazjégfúvással. A lézert már gyakran használják az élelmiszeriparban olyan formák és sütők tisztítására, amelyek nem voltak teljesen tiszták szárazjégfúvással, vagy ahol a szárazjégfúvás túl sokáig tartott.
Töltse le tájékoztató katalógusunkat. Ha kérdése van, keressen minket!
Grand-Remont Kft. © 2025 | Weboldalt készítette: Exaline